środa, 24 grudnia 2014

Jest taki dzień...... tylko jeden, raz do roku. Dzień, w którym wszystko jest nabrzmiałe od emocji. W telewizji jakoś mniej jadu i nietolerancji, w urzędach rozgadane panie plotkują jeszcze więcej, pośród odłożonych na bok papierów omawiają świąteczne przepisy. W pracy każdy pląta się bez celu, w domach unosi się zapach barszczu lub grzybowej. To już dzisiaj. Dzień bez niepotrzebnych waśni i sporów, kiedy każdy - często sztucznie - stara się być miły i uczynny. Wigilia, drodzy Państwo. Czas rozpocząć Święta Bożego Narodzenia.

Nie będę Was oszukiwać, że te Święta będą najlepsze. Za oknem szaro i wietrznie, a wymarzony Kindel Paperwhite  wciąż w niemieckim magazynie amazonu, bo wynajęty za kilka euro Turek ma problem z moim zamówieniem. Z roku na rok jesteśmy coraz starsi, niektórym zostało coraz mniej czasu do matury, dla innych ten egzamin dojrzałości jest już dalekim wspomnieniem. I tak źle, i tak niedobrze. Zbyt dużo mamy problemów, żeby móc się w pełni cieszyć magią świąt. Dlatego niczego nie będę Wam obiecywać. Bo za bardzo Was kocham, żeby obiecywać gwiazdki z nieba, a później patrzeć jak moje życzenia idę w siną dal, a życie daje Wam mocnego kopniaka.

Ale mimo to. Zagrajcie w tę świąteczną grę pozorów, bo czasami może wyjść z tego coś dobrego. Postarajcie się poczuć magię, która gdzieś nam uleciała. Uśmiechnijcie się i radujcie ze spotkania z bliskimi. Spróbujcie jakoś przeżyć dzielenie opłatkiem - sic! czy tylko ja tego nienawidzę?! Cieszcie się z prezentów i doceńcie gest. Dobrze się bawcie i postarajcie się choć chwilę pomyśleć nad swoim życiem. Święta to dobry czas na zmiany.

Życzę Wam także wiele dobrego jedzenia, które nie zamieni się w fałdy na brzuchu, a w pieniądze w portfelu. Wielu dobrych chwil, jeśli tak jak ja wierzycie i jesteście Katolikami - życzę Wam, żeby Święta nabrały pięknego, duchowego wymiaru. I życzę Wam tego, z czym Na zimowy i letni wieczorek jest najbardziej związany - wielu papierowych cudeniek pod choinką i na półkach, dobrych filmów i seriali, dzięki którym zawalicie szkołę, pracę i obowiązki domowe!

W ten świąteczny czas z całego serca życzę Wam Wesołych Świąt i pamiętajcie, że ja bardzo mocno Was kocham, a nowe teksty na Wieczorku zawsze będą na Was czekały. Również w ten świąteczny czas.
Trzymajcie się ciepło i bardzo świątecznie, x.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz