niedziela, 3 czerwca 2012

Zapowiedzi czytelnicze w czerwcu

Dzisiaj, nie napiszę recenzji, ponieważ te, co miałam w zapasie już mi się powoli kończą.. Recenzję przewiduję dodać we wtorek. Będzie to "Drżenie" :)
Tymczasem dzisiaj, dodaję zapowiedzi książkowe na czerwiec. Oczywiście, wszystkich nadchodzących tytułów tu nie będzie, dodam tylko te, które chociaż troszeczkę mnie zainteresowały :)1.Tytuł : "Syn Cienia"
Autor : Sprunk Jon
Premiera : 20.06.2012r.


Syn Cienia - Sprunk Jon


Nota od wydawcy :
Syn Cienia to pierwszy tom Trylogii Cienia
W świętym mieście Othir zdrada i zepsucie czyhają na każdym rogu ulicy. To idealne miejsce dla zabójcy bez żadnych zobowiązań i niemal żadnych skrupułów.
Caim zarabia na życie ostrzem sztyletu, ale kiedy rutynowe zlecenie nagle się komplikuje, trafia w sam środek politycznej intrygi. Musi stawić czoła skorumpowanym stróżom prawa, bezlitosnym mordercom i czarom z Tamtej Strony, u swego boku mając jedynie Josephine, córkę człowieka, którego miał zabić, oraz Kit, wierną towarzyszkę, której nikt poza nim nie widzi.

Walcząc o życie, Caim ufa jedynie własnym sztyletom i własnym instynktom, ale nawet te go zawiodą, kiedy w poszukiwaniu sprawiedliwości z tylnych alejek Othiru zawędruje na salony władzy.


Aby zdemaskować spisek w samym sercu imperium, będzie musiał udowodnić, że jest Synem Cienia…
Zainteresowałam się tą powieścią, ponieważ zaciekawiła mnie jej akcja. Uważam, że lektura, powinna być miłą odskocznią od wampirów, wilkołaków i innych demonów. Nie wiem, czy ją kupię, na pewno za kilka miesięcy będę poszukiwać jej w mojej bibliotece..2. Tytuł : "Awantura na moście "
Autor : Marcin Hybel
Premiera : 05.06.2012r.


Awantura na moście - Hybel Marcin
Nota od wydawcy :
Nograd to średniowieczny gród, w którym było tak błogo, że niektórych aż krew zalewała. Wszak jak długo można było czerpać satysfakcję z wiecznie urodzajnych plonów, tanich artykułów na bazarze, pięknej pogody, sprawiedliwych rządów czy zawsze chętnych małżonek.

Wielu wierzyło, że to klątwa. Kara za dawne czyny lub ostrzeżenie przed czymś, co dopiero miało nadejść. Ludziom nie chciało się nawet chodzić do świątyni, bo i po co, a grabieże na gościńcach, jeśli już były organizowane, to raczej z pobudek czysto hobbystycznych.

Chytry plan bogoboja Kumara, który miał zachęcić mieszczan do uczęszczania na jego homilie, miłość wojmiła do Aliwii, pogoń kasztelana za sławą oraz rabunek szykowany przez emerytowanych łotrzyków były wydarzeniami, które miały zmienić Nograd raz na zawsze.

„Awantura na moście” jako komedia fantasy ma na celu przede wszystkim zapewnić dobrą rozrywkę, ubarwiając nudną i szarą rzeczywistość. Książka jest planowana jako pierwsza część cyklu i ma być niejako satyrą na wieki średnie, świat fantasy, a nawet kwestie wiary i nauki.

W nocie od wydawcy spodobał mi się głównie czas akcji. Uwielbiam książki osadzone w średniowieczu. Mam nadzieję, że książka pojawi się u mnie w bibliotece, ponieważ jej akcja nie przekonuje mnie, aż na tyle by wydać na nią 30 zł. Z drugiej strony, bardzo chciałabym przeczytać tę lekturę...3. Tytuł : "Dotyk Julii"
Autor : Mafi Tahereh
Premiera : 27.06.2012r.
Dotyk Julii - Mafi Tahereh

Nota od wydawcy :

„Nie możesz mnie dotknąć – szepczę.
Kłamię – oto, czego mu nie mówię.
Możesz mnie dotknąć – oto, czego nigdy nie powiem.
Proszę, dotknij mnie – oto, co chcę powiedzieć”.


Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha.


Zostałam przeklęta
Mam niezwykły dar

Jestem potworem
Mam nadludzką moc

Mój dotyk zabija
Mój dotyk to moja siła

Jestem narzędziem zniszczenia
Będę walczyć o miłość

Gdy tylko przeczytałam w Internecie opis tej książki, od razu mi się spodobała. Tajemniczy opis sprawił, że już odliczam dni do pojawienia się powieści w księgarni. Na 100% kupię ! :)

To by było na tyle. Cieszę się jeszcze z drugiej części "Klątwy tygrysa". Niestety, jeszcze nie przeczytałam pierwszej, więc najpierw muszę przeczytać wcześniejszy tom.

A, Wy na jaką powieść czekacie ? 
Miłej niedzieli wszystkim życzę, ja wracam do pochłaniania "Drżenia" i wkuwania na biologię(;/)

8 komentarzy:

 1. ciekawe zapowiedzi:) jednakże jakoś żadna książka mnie aż tak bardzo nie zainteresowała...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już od dawna czekam na "Dotyk Julii" !! ♥♥ Na swoim blogu zamieściłam fragment tej książki , na który gorąco zapraszam . ; )

  http://wampiryrzadza.blogspot.com/

  Pozdrawiam - Kasia (Lailah)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie w tym miesiącu "Dotyk Julii" :) Okładka i intrygujący opis przyciąga uwagę. Od razu na myśli przychodzi mi film "X-men", wiesz moce etc.:)

  Również dodaje:)

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie mam aż za dużo książek na stosiku więc nie będę kupować nowych, ale na na Dotyk Julii mam ochotę, więc może zajrzę ;)
  Pozdrawiam :)
  Dodałam bloga do obserwowanych i będę tu częściej zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe zapowiedzi. A okładki jakie śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma książki na którą jakoś szczególnie czekam. Zainteresowała mnie jedynie pozycja druga.

   Usuń
 6. Dotyk Juli mnie kusi makabrycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie mnie ciekawią 2. pewnie przeczytam niedługo 3 jeśli mi się uda to później
  Błagam cię usuń te weryfikacje ;(

  OdpowiedzUsuń