poniedziałek, 4 czerwca 2012

"Drżenie" Maggie StiefvaterCała drżę pisząc tą recenzję. Drżę z ekscytacji i fascynacji tą cudowną książką Pani Stiefvater, którą dosłownie przed minutą skończyłam czytać.

Gdy, po raz pierwszy zobaczyłam "Drżenie" na półce w księgarni, przystanęłam na chwilę przeczytałam notę od wydawcy i poszłam dalej. Od tego czasu książka mnie prześladowała, zawsze jak byłam w księgarni musiałam choć na chwilę zatrzymać się przy regale, gdzie stałą i napatrzeć się na tę piękną tajemniczą okładkę.. Powieści, jednak, nigdy nie miałam czasu kupić... Aż, wreszcie 1 czerwca bieżącego roku dostałam ją od moich ukochanych rodziców na Dzień Dziecka.. Kiedy, w piątek wieczorem rozpoczęłam pochłanianie lektury, powieść już od pierwszych kartek przeniosła mnie do ponurego Mercy Falls, do równie nijakiego życia Grace...

Grace jako dziecko została pogryziona przez wilkołaki. Od niechybnej śmierci, uratował ją tajemniczy, żółtooki wilk. Jej Wilk..  Od tego czasu, dziewczyna każdego dnia wypatruje, z okna swojego domu, wychodzącego na las, jej magicznego wybawiciela.

Pewnego dnia zamordowano Jack'a.. Samolubnego, uważającego siebie za pępka świata, pochodzącego z bogatej rodziny nastolatka. Jack nie był zbytnio lubiany w szkole, ale wiadomo, po śmierci (zwłaszcza tak brutalnej) grzech jest powiedzieć na zmarłego coś złego. Ojciec Jack'a, podejrzewał, że za sprawą zbrodni kryją się wilki, żyjące w lesie niedaleko Mercy Falls...

Kiedy Grace dowiedziała się o polowaniu na wilki, natychmiast pobiegła do lasu, aby zatrzymać niechybną falę śmieci. Wiedziała, że był tam Jej Wilk.. Tajemnicza, żółtooka istota, którą kochała nad życie. Niestety, dziewczyna się spóźniła. Masakra już się zaczęła...

Sam- dawny wybawca Grace- zorientował się w zamiarach leśniczych. Kula trafiła go w szyję, a on z niewiadomych powodów przemienił się w człowieka. Roztrzęsiony, Gdy uciekał, spanikowany, uciekający... Takiego znalazła go Grace i takiego od razu pokochała. Dziewczyna wiedziała, że jest to Jej Wilk. Tajemniczy wybawca, stały obserwator. Chłopak także był zakochany w Grace. Przecież, przez 6 lat, nie stał bez celu przy krańcu lasu i nie obserwował jej bez powodu.. Pokochał ją od pierwszego wejrzenia. Wtedy, 6 lat temu..

Chłopak mieszka razem z dziewczyną. Oboje darzą siebie wielką miłością i bezgranicznym zaufaniem. Jednak, zdają sobie sprawę, że nie dane jest im żyć razem aż po grób, a przerażające wydarzenia tylko to potwierdzają....


Tak jak Sam od pierwszego wejrzenia zakochał się w Grace, tak ja od pierwszego wejrzenia zakochałam się w tej książce. Wszystko jest w niej idealne. Są Ci dobrzy i te złe charaktery.Autorka barwnie przedstawiła bohaterów. Nie ma, tak strasznie nudzących, opisów przyrody, co jest wielkim plusem. Tempo akcji jest dla mnie w sam razy. Nie jest tak, że akcja rozwija się tak szybko, że nie wiadomo, o co chodzi, nie jest też i tak, że książka czytelnika nudzi. Autorka nie rozczula się nad pewnymi rzeczami, po prostu traktuje je jako fakt i pozostawia czytelnika rozemocjonowanego przechodząc do następnego rozdziału. Bardzo niespodziewane zakończenie. Teraz, na myśl o drugiej części, coś we mnie krzyczy :"No dalej, jedź jutro do księgarni i kup drugą część. Przecież, nie wiesz jak to się skończy..!".
Podsumowując, książka warta wydanych pieniędzy. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest to najlepsza jak do tej pory książka z gatunku paranormal romance.

MOJA OCENA :
10/10

9 komentarzy:

 1. I to właśnie jest najgorsze w świetnych książkach: wątek nie zostaje skończony, trzeba czekać na kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Początek i koniec recenzji naprawdę fajny Podoba mi się.W środkowej części trochę się zapędziłaś z opisaniem fabuły. Są tylko dwie małe literówki zamiast pępka powinno być pępek i zamiast razy - raz. Co do ksiązki jednak paranormal romance to nie moja bajka.

   Usuń
 2. Nie byłam do tej pory przekonana. Co prawda wciąż gdzieś za mną ta książka "chodziła" i mnie prześladowała, lecz unikałam jej. Bez sensu. Muszę ją przeczytać :p Zachęciłaś mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka już za mną i bardzo mi się podobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również mi się podobała, jednak nie dałabym jej takiej dużej oceny. Po prostu jest wiele innych książek, mądrzejszych, które bardziej zasługują na uwagę. Ale to taka moja opinia:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka jest rewelacyjna:D bardzo mi się podobała:))

  OdpowiedzUsuń
 6. o książce już kiedyś czytałam, teraz jedynie utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę ją mieć! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Też pokochałam tą książkę! I Sama który nie był naburmuszony, arogancki i samolubny. Już dosyć dawno czytałam tą książkę. Czym dłużej czytałam twoją recenzje to z mich zakamarków pamięci wychodziły szczegóły tej książki :) I teraz muszę jakoś zdobyć II część bo niestety nie miałam okazji jej poczytać :p

  OdpowiedzUsuń