piątek, 11 stycznia 2013

TOP 10: Książki do zabrania na bezludną wyspę

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu ma blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.Dziś przyszła pora na...  Dziesięć książek, które zabrałabym na bezludną wyspę! :)

Jest to pierwsze w mojej karierze blogowej (hahaha) TOP 10, więc mam nadzieję, że spodoba Wam się ta akcja w moim wykonaniu i podobny post, będzie się na moim blogu pojawiać w każdy piątek :).
Temat również nie jest przypadkowy. Po pierwsze podsunęła mi go Ola (<3). Po drugie,kilka tygodni temu  na blogu organizowałam pierwszy konkurs, w którym trzeba było odpowiedzieć na pytanie: "Jakie trzy książki zabrałabyś ze sobą na bezludną wyspę?"
Dzisiaj, poznacie moje typy, jednakże w liczbie troszku większej :3


No to tak...
"Nadzieję" czytałam ostatnio i byłam nią po prostu zauroczona. Uwielbiam twórczość tej Pani, a ta powieść szczególnie przypadła mi do gustu. Kolejna lektura, to prezent gwiazdkowy od rodziców. Patrząc na nią od razu przypomniałabym sobie rodzinną atmosferę, a "Cyrk nocy" sam w sobie jest magiczną lekturą.  I kolejny prezent, który znalazłam w 2012r. pod choinką :). Dostałam całą trylogię, jednakże jak dotąd mam za sobą dopiero "Ja, diablicę", która jest pod każdym względem wspaniała i potrafiłaby mnie rozśmieszyć do łez, och! no i oczywiście Piotruś <3. . "Uprowadzona" to tytuł, po który sięgnęłam dzięki wymianie na lc.pl i ... okazał się strzałem w dziesiątkę! Czytając powieść, wiedziałabym, że inni mają znacznie gorzej. Przecież ja byłabym wolna, a bohaterka tejże powieści jest uwięziona. Ta książka zdecydowanie dodawałaby mi otuchy :). Romans dla nastolatków z bohaterem, w którym zakochałam się od 'pierwszego zdania'. "Serce w chmurach" i mój nieziemski Oliver byliby moimi przyjaciółmi :3. "Stokrotki w śniegu" to wzruszająca i piękna opowieść o przebaczenia, przy niej zawsze uronię wiele łez- i słusznie, bo ta historia na to zasługuje! "Delirium"... Ach! To wspaniałe "Delirium", do którego podchodziłam bardzo niechętnie, a które okazało się najpiękniejszą książką jaką czytałam. I czym by był mój ranking bez 'Igrzysk śmierci'? No niczym! A, jako że, najbardziej podobały mi się "W pierścieniu ognia" to i tę powieść tu umieściłam.  "Biała jak mleko czerwona jak krew" to wspaniały wyciskacz łez, bo i popłakać raz na jakiś czas trzeba! No i ostatnia książka... A, jest nią "Złodziej pioruna" , czyli powieść, którą czytałam nieskończenie wiele razy i za każdym razem świetnie się bawiłam :3

I to by było na tyle, misiaki <3.
Kolejność przypadkowa.

Przypominam o moim zimowym konkursie ! :3

21 komentarzy:

 1. Cieszę się, że zmobilizowałam Cię do umieszczenia tego postu! : * Widzę tutaj same świetne tytuły. Nadzieję, Uprowadzoną oraz W pierścieniu Ognia również zabrałabym ze sobą. Delirium i Stokrotki w śniegi bardzo, ale to bardzo chciałabym przeczytać. *.*

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytałabym większość książek wybranych przez ciebie. Niestety nie było mi dane zapoznać się ze wszystkimi powieściami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Delirium" na milion procent! <3
  Wolałam pierwszy tom Igrzysk, a "Cyrk nocy" wciąż przede mną.
  Ja na pewno wzięłabym (oprócz "Delirium") któryś tom Harry'ego Pottera:)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja bym ani jednej z Twojego repertuaru nie zabrała;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mogę jedynie zgodzić się, co do wyboru pozycji "W pierścieniu ognia" oraz "Ja, diablica", ponieważ tylko te książki udało mi się przeczytać. Natomiast mam ogromną ochotę na "Delirium", "Cyrk nocy", "Nadzieję" i "Białą jak mleko, czerwoną jak krew".

  OdpowiedzUsuń
 6. Zabrałabym wszystkie książki z pierwszego rzędu twojej listy oprócz ,,Cyrku nocy'', gdyż mam akurat tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny wybór, choć ja bym wzięła jakiegoś Harrego Pottera, coś Kinga, Cassandry Clare i oczywiście wiecej Riordana xD

  OdpowiedzUsuń
 8. Delirium tez bym zabrała, reszty nie czytałam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze nie czytałam żadnej z tych książek, chociaż mam ochotę na "Cyrk nocy" i "Delirium".

  OdpowiedzUsuń
 10. Zabrałabym podręczniki survivalu i atlas jadalnych roślin, ale co ja tam mogę wiedzieć... :p

  OdpowiedzUsuń
 11. "Stokrotki w śniegu" wypożyczyłam z biblioteki i na razie książka czeka na swoją kolej. Mam nadzieję, że mi także przypadnie do gustu.
  Zapraszam do mnie: ksiazka-w-reku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Żadnej z tych książek nie czytałam, ale tak jak dziewczyny wyżej już powiedziały - Harry Potter! ♥

  OdpowiedzUsuń
 13. Z wymienionych przypadły mi do gustu "Stokrotki w śniegu" i trylogia Collins. Reszty nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 14. z pewnością wzięłabym "Nadzieję" oraz "Serce w chmurach" ^^

  OdpowiedzUsuń
 15. Na pewno wzięłaby także W pierścieniu Ognia i Złodzieja Pioruna, chociaż z wszystkich powieści Riordana trudno byłoby mi wybrać tylko jedną :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Większość z nich przeczytałam albo mam w planie przeczytać:) dobry wybór!!

  OdpowiedzUsuń
 17. Evansa i Collins czytałam i uwielbiam, Riordana oraz "Białą jak mleko..." mam w planach od wieków, dlatego też chętnie zabrałabym te pozycje, ale jest tylu innych kandydatów... Najlepiej byłoby chyba zabrać czytnik z tysiącem ebooków, myślę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry pomysł!... Że, też wcześniej na to nie wpadłam :3 ^^

   Usuń