piątek, 25 stycznia 2013

"Magia wiedźm" Claire

Uwielbiam powieści z nutką tajemniczości. Kiedyś bez wahania postawiłabym na paranormal romans, jednakże po przeczytaniu "Magii wiedźm"  już nie byłabym swojego wyboru taka pewna. Książka Pani Claire to wspaniały poradnik dla magicznych kobiet oraz wspaniałe i mądre przemyślenia pisarki.
Wiedźma. Kto to taki? Do tej pory myślałam, iż jest to stara kobieta z pomarszczoną twarzą i  brodawką na nosie, która ubrana jest w długie, ohydne suknie. Co więcej, taka staruszka powinna latać na miotle, zajmować się czarną magią i posiadać starego, najlepiej szarego kota. O tak! Mniej więcej tak przedstawia się moja 'wymarzona' wiedźma.
Magia to coś niesamowitego, a wiedźma to nie zgrzybiała staruszka, a mądra i piękna kobieta, którą może być każda z nas. Nie zapominajmy, że punkt widzenia, zależy od punktu patrzenia! "Magia wiedźm" uczy nas odkrywania swoich  darów i piękna. Jest to mądra powieść,  dla każdego. Bo, każdy ma w swoim ciele choć szczyptę magii, lecz nie każdy potrafi ją wydobyć z siebie i pokazać całemu światu! A, powieść Pani Claire właśnie tego nas uczy!"Wielu małych ludzi w wielu małych miejscowościach, którzy czynią wiele małych rzeczy, może przemienić oblicze świata.."

Pierwsze, co przykuło mój wzrok to wyjątkowa okładka. Znacie mnie już całkiem dobrze i wiecie, że rzadko kiedy zwracam uwagę na tenże szczególik, ale w tym wypadku nie mogłam się powstrzymać! Grafik wykonał naprawdę świetną robotę i sprawił, że nawet jeżeli ktoś zainteresowany książką nie jest, będzie miał ochotę mieć "Magię wiedźm" na swojej półce. Piękna, delikatna, aczkolwiek subtelna okładka. Już dawno nie pamiętam tak wspaniałej strony tytułowej!
O akcji nie ma tu mowy, gdyż nie do takich powieści książka należy. Jest to poradnik i przewodnik po krainie magii. Tak więc akcji zero, ale mi to nie przeszkadzało i każdemu kto zdecyduje się na tę powieść przeszkadzać nie powinno.
Autorka pisze pięknym, aczkolwiek luźnym językiem. Claire jest autorką jeszcze kilku innych powieści, a jej doświadczenie literackie po prostu wypływa z kartek. W książce nie znajdziemy żadnych błędów językowych, ani żadnych innych niedomówień. "Magię wiedźm" czyta się z naprawdę wielką przyjemnością i łatwością. Powieść zdobi także paręnaście ilustracji i schematów, które ułatwiają zrozumienie tekstu.
Reasumując, "Magia wiedźm" to wspaniały przewodnik po świecie magii. Książka jest idealna dla każdego, kto ma ochotę na ambitniejszą, aczkolwiek równie przyjemną lekturę. Polecam, polecam, polecam!

MOJA OCENA:
8,5/10

"W magii, tak jak i w życiu, pojawia się zawsze ten sam problem:
tak długo, jak będziesz przekonana, że nie masz żadnych możliwości działania i kiedy twoje zaufanie do cienkiej sieci przeznaczenia jest tak zachwiane , że zupełnie nie możesz przyjąć pomocy ze świata duchowego, pozostaniesz ślepa na wszystko i uwięziona przez swoje zmartwienia"

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii !

12 komentarzy:

 1. Rzeczywiście, okładka bardzo przyciąga i sprawia, że chce się przeczytać. A skoro dobrze ją oceniasz to może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak, okładka się wyróżnia i jest wyjątkowa. Ciekawa tematyka, może kiedyś będę miała okazję zapoznać się z książką

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam, bardzo ciekawa i ładnie wydana pozycja. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam jakiś czas temu i mam na półcę, uważam, że to bardzo miła pozycja :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej ją sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaję się być ciekawa, ale chyba nie w moim guście. Chociaż może kiedyś się przekonam. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka raczej nie dla mnie. Odpuszczę ją sobie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam i wydaje mi się, że jest to książka do której często się wraca. Nie na jeden raz. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mam ochoty ostatnio na tego typu książki, jednakże tytuł sobie zapiszę;)

  OdpowiedzUsuń