sobota, 10 maja 2014

"Odlot" Jennifer Echols

Każdy z nas ma jakąś pasję. Jedni czytają nałogowo książki, inni namiętnie oglądają seriale i filmy. Bywają też tacy, którzy kolekcjonują znaczki lub uprawiają jakiś sport. Hobby umila nam życie, często także dostarcza adrenaliny.  I choć opinie na ten temat są podzielone, to idę o zakład, że chciałbyś połączyć pasję z pracą. Z uśmiechem na twarzy wstawać codziennie rano, robić to co kochasz i jeszcze dostawać za to pensję. Niektórym się to udaje, na przykład nastolatce o imieniu Lea z najnowszej książki Jennifer Echols. 

Lea żyje na walizkach. Wraz z matką przeprowadza się bardzo często, przez co ciężko jest jej nawiązać nowe znajomości. Kiedy kobiety przeprowadziły się do nadmorskiej miejscowości Heaven Beach, zamieszkały w barakach koło lotniska. Jedni, żeby nie słyszeć szumu samolotów zatapiali złość w alkoholu, inni wyklinali na czym ten świat stoi. A Lea postanowiła działać. Latanie fascynowało ją od zawsze, więc pewnego dnia wybrała się na lotnisko z zamiarem wykupienia kursu. Odkładała pieniądze przez długi czas, lecz starczyło ich tylko na jedną lekcję latania. I nagle zdarzył się cud – bezduszny właściciel firmy, Pan Hall, zaproponował pracę w działalności oraz darmowe lekcje. A teraz, po trzech latach Pan Hall umiera. A firmę przejmują jego młodzi, przystojni synowie.

>> CAŁA RECENZJA << 

Za przeżycie tego powietrznego romansu dziękuję portalowi nastek!

12 komentarzy:

 1. Hmm, fabuła wydaje się być interesująca :) A skoro mówisz, że jak na razie to najlepsza książka tej autorki, to może po nią sięgnę jak nadarzy się okazja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właściwie nie słyszałam o tej powieści. Chociaż fabuła wydaję się dość ciekawa to okładka troszeczkę tandetna. Nie powinno się oceniać książki po okładce (wiem to oczywiście!) ale jestem wzrokowcem.. a na dobrą powieść według mnie składa się wszystko. Zarówno treść jak i wygląd zewnętrzny. Nie wiem czy ta powieść się obroni samą historią?

  OdpowiedzUsuń
 3. Na powieści Echols od dawna mam chrapkę, mam już nawet w domu kilka jej książek i jeśli mi się spodobają to i po tę sięgne, a z różnych recenzji wnioskuję, że raczej tak będzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że nie słyszałam wcześniej o tej autorce. Fabuła wydaje się być dość ciekawa, skusiłabym się.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Odlot" znajduje się właśnie na mojej półce, bo siostra wypożyczyła ją w bibliotece. Mam nadzieję, że będę miała trochę więcej czasu oraz uda mi się skorzystać z okazji i przeczytać tę lekturę, bo wydaje się naprawdę niezła. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam kilka książek autorki i tylko czekają na lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam dwie książki autorki "Love Story" i "Uratuj mnie", ale musze przyznać, że niezbyt przypadły mi do gustu, dlatego wątpię, czy i tę książkę przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygrałam tę książkę, ale niestety za późno to zauważyłam i przepadła. Chyba muszę ją zdobyć w inny sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam już okazję zapoznać się z twórczością tej pani, jednak przy jakiejś innej książce :)
  Tej jestem bardzo ciekawa :)
  Zapraszam na konkurs

  OdpowiedzUsuń
 10. Książki Echols wydają się być idealne na taki letni czas, więc może sięgnę po którąś w wakacje. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Prawdę mówiąc, zazwyczaj nie tyle że omijam podobne książki szerokim łukiem, co po prostu - nie przyciągają mnie niczym do siebie, a nie wiedzieć czemu, opis tej książki strasznie mnie zaintrygował, będę musiała dorwać! :D

  OdpowiedzUsuń