wtorek, 22 października 2013

Dreams'owa półeczka, czyli informacje prosto od wydawnictwa! #5

Dzisiaj typowy szybki post, bo nie mam czasu, a tak się złożyło, że dostałam dzisiaj mail'a prasowego z informacjami od wydawnictwa Dreams. Zaprezentuję Wam garść zapowiedzi. Jesteście ciekawi? W takim razie zapraszam! ;)

PREMIERA: 24 PAŹDZIERNIKA
Druga część bestsellerowego "Dotyku” Jus Accardo.
Szóstka ocaliła życie Kale'a, lecz nie obyło się bez konsekwencji. Wymiana. Coś za coś. Życie za życie. Dez nigdy nie przypuszczałaby, że utraci osobę, której oddałaby wszystko. Jakby tego było mało, jej odporność na śmiertelny dotyk Kale'a słabnie.
Kiedy Dez i Kale wyszli cało z Sumrun, ojciec dziewczyny stracił nie tylko najpotężniejszą broń, ale i ważny element projektu Supremacji. Zmuszony przez Denazen do odwrócenia sytuacji, doprowadza do zatrucia córki i pozostawia jej wybór: albo umrze, albo odda się w ręce Denazen w zamian za antidotum. Dez nie chce skończyć w kostnicy, ale też nie może stracić ukochanego. Próbuje znaleźć rozwiązanie i utrzymać w tajemnicy fakt działania trucizny. Jednak kiedy zostaje zaatakowana przez organizację ojca, dochodzi do wniosku, że w kręgu znajomych czai się zdrajca.
Poświęcenie, niedotrzymane sekrety i tajemnice. Dez będzie musiała postawić wszystko na jedną kartę, jeżeli chce znaleźć winowajcę – zanim skończą za kratami Denazen albo, co gorsza, zapłacą życiem...
PREMIERA: 24 PAŹDZIERNIKA
W trzeciej części opowieści biblijnych autorka przybliża młodym czytelnikom Nowy Testament.
Zawiera ona tematy znane, a wciąż przejmujące, jak: narodzenie Jezusa, Jan Chrzciciel, dzieje Jezusa, śmierć i zmartwychwstanie. Pisarka w biblijne wątki wplata swoje wspomnienia z dzieciństwa, opis drewnianego domku dziadków w zimowym plenerze i harce na świeżym powietrzu. Przedstawia też ludowe zwyczaje towarzyszące świętom Bożego Narodzenia i Wielkanocnym, jakie zapamiętała z tamtych czasów. Przede wszystkim, tak jak jej dziadek gawędziarz, stara się prostym językiem opowiedzieć dzieciom żywot Jezusa i wytłumaczyć sens Jego śmierci i zmartwychwstania.PREMIERA: 24 PAŹDZIERNIKA
Czwarta część niezwykłej serii Rodzina Pompadauz pełnej wyjątkowego humoru, niezwykłych bohaterów i niezapomnianych przygód.
Wielkie nieba! Kasmiranda, Jonni, Melusine i cesarzowa Ingeborg są całkowicie zbici z tropu: wygląda na to, że z wesoło-smutnego pożegnania z przyszłością nici. Pozbawiony skrupułów szantażysta zagraża należącej do ojca Milforda fabryce kiełbasy i planuje zalanie całego miasta Rippelpolde musztardową lawiną! Czy przyjaciołom uda się wyjść z opresji bez szwanku i pokonać szantażystę za pomocą serdelkowego łóżka Milforda?


I jak? Zainteresowało Was coś? :) Ja jedynie pokuszę się na Toksynę, którą mam odebrać na targach w Krakowie. Już nie mogę się doczekać! :)

5 komentarzy:

 1. Nie czytałam "Dotyku", ale "Toksyna" również mnie ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dotyk" już niedługo przeczytam, więc mam nadzieje, że mi się spodoba i będę miała chęć po sięgnięcie 'Toksyny'. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nic dla siebie nie widzę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Dotyk" skończyłam wczoraj i powiem jedno: moja recenzja nie będzie pochlebna. ;)

  OdpowiedzUsuń