środa, 11 września 2013

Wyniki kryminalnego konkursu i moje gadanie w zestawie!

Hej,
Dzisiaj mam do Was sporo spraw. W sumie jest to taki misz-masz, post zapychacz jak to niektórzy mówią. Paplanina, która zwykle jest na początku, będzie w połowie.Szaleję...
Pierwsza sprawa. Chyba najważniejsza, więc idzie pierwsza. Mianowicie kryminalny konkurs. Nie powiem, że mnie nie zawiedliście, bo bym skłamała. Przykro mi i to bardzo, bo do konkursu zgłosiło się całe 5 osób. Cóż. Nie chcecie wygrać nowej książki to nie, Wasza sprawa. Przynajmniej nie miałam problemu z wybraniem zwycięzcy, co też jest dobre, bo nie poświęciłam na to czasu, którego i tak mi brakuje. Przechodząc do rzeczy, "Szweda, który zniknął" wygrywa:Dlaczego? Bo jej odpowiedź jakoś tak przypadła mi do gustu. Mimo, że inne też były świetne, to jakoś tak moje serce mną pokierowało i hmm... tak wyszło!:) Zaraz wysyłam mail'a do zwyciężczyni, czekam do końca tygodnia na adres wysyłki.

Co jeszcze mam Wam do powiedzenia? Przede wszystkim jedno. Jesień idzie, zbliża się nieuchronnie. Słońce świeci to idę tylko w koszuli na dwór z psem, wychodzę i wręcz zamarzam, bo wiatr taki zimny i ogólnie czuć chłodek. A to oznacza, że zaraz zacznie się robić ciemno o 16, a ja będę marzyć tylko o jednym: zakopać się pod kołdrą, z herbatą i książką w ręce.  Lecz jest to nie możliwe. Dlaczego? Powód jest jeden: szkoła. Męczą nas i męczą, zadają, wymagają, a ja zamiast czytać siedzę i się uczę. Przed kilkunastoma dniami rozpoczęłam naukę w Liceum a uwierzcie mi, pomiędzy gimnazjum, a lo jest przeogromna przepaść, do której nikt nas, gimbazy, nie przygotował. Jak więc zauważyliście posty będą pojawiały się rzadziej. Ale będą, więc don't worry by happy!:)

Aha! Dzisiaj mam urodziny, 16 latek stuknęło i taka refleksja mnie naszła,że 16 lat to już sporo. Ostatnio obliczyłam, że dziecko które urodziło się wtedy, kiedy ja poszłam do szkoły (2004 rok) ma już dziewięć lat! Strasznie ten czas mija, nieprawdaż? I trochę się boję wchodzić w ten okres dorosłości i może przykład podam głupi, to ja to widzę tak. Siedmioletnie dziecko oglądając Igrzyska Olimpijskie myśli, że jeszcze wszystko przed nim, nastolatek zazdrości i myśli, że za kilka lat czeka go to samo, a człowiek dorosły już wie, że czasu nie cofnie, że już pozamiatane itd. Ale się pesymistycznie zrobiło :o. Nie dziękujcie :D

A na koniec zapraszam tutaj! A teraz wybaczcie mam randkę z polskim. Adios <3 

21 komentarzy:

 1. Na początku pogratuluję zwycięzcy ;) A Tobie, z okazji urodzin życzę wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, najlepszych książek i zdrowia, wytrwałości.:) 16 lat, to piękny wiek... Kiedy ja miałam 16 lat....? 6 lat temu! Jak ten czas szybko mija... Dlatego nie można marudzić i smęcić, tylko cieszyć się dniem dzisiejszym. Bo nigdy już nie będziemy młodsi, jak dziś. :)
  Pozdrawiam!
  D. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że nie ja jedyna mam problem z tą nauką. Tyle zadawane było u mnie już dobrze po dwóch miesiącach gimnazjum. Na szczęście parę przedmiotów kończy się w tym roku, a potem spokój!
  I z okazji urodzin życzę dużo książek, więcej wolnego czasu (bo przecież ta straszna szkoła!), zdrowia, dobrych ocen, dużo znajomych w nowej szkole i ogólnie wszystkiego co najlepsze! :)
  Jeśli chodzi o refleksję.. ja tak mam od paru lat, żebym chciała być młodsza, bo im jest się starszym tym szybciej mija czas i coraz więcej obowiązków piętrzy się na głowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w stu procentach z ostatnim zdaniem. ja chcę do przedszkola :'c

   Usuń
 3. Dziękuję bardzo, bardzo się cieszę! :) Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ ja jestem popularny... :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fejm, fejm, ostry fejm- przyzwyczajaj się ;)

   Usuń
  2. Już czuję na sobie przenikliwe spojrzenia mych roślin doniczkowych...

   Usuń
  3. Ej, uwielbiam Twoje poczucie humoru :D

   Usuń
 5. Gratuluje wygranej a tobie śpiewam 100 lat!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego najlepszego. Powodzenia w szkole. Początki zawsze są trudne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego najlepszego. :) A dodatkowo - żebyś znalazła jednak czas na czytanie. :)
  Ja w tym roku zaczynam studia i kończę zaocznie szkołę policealną, także czasem będę mieć zajęcia i egzaminy 7 dni w tygodniu. :P Więc ciesz się liceum póki możesz, to naprawdę fajny czas! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepszego :))
  Ja niedawno obchodziłam 20 urodziny, to jest dopiero dużo :D

  OdpowiedzUsuń
 9. To tylko 16-stka, nie koniec świata :P Ja mam 20 i czuję się młodo, aczkolwiek dojrzale ;) Pewnie, czasu nie cofniesz, ale pomyśl o tym pozytywnie :)
  Sto lat!

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkiego najlepszego Szesnastko! Gór ciekawych książek i radości Ci życzę! :) Mi 3 tygodnie temu stuknęła 18. - teoretycznie jestem już dorosła, ale wcale taka się się nie czuję - dziecko wciąż we mnie drzemie i będzie drzemać już zawsze. :) Jeśli chodzi o szkołę - ja jestem w klasie maturalnej i to dopiero jest koszmar! Pierwsza LO w porównaniu z trzecią była łatwiutka. :P Chętnie bym się wróciła do podstawówki... - to były beztroskie czasy. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. no to widzę że moje życzenia o czasie do czytania były jak znalazł. ale nie martw się, to chyba tak wszyscy teraz :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratulacje dla zwycięzcy i dla Ciebie za wytrwałość.

  OdpowiedzUsuń
 13. Spóźnione wszystkiego najlepszego! Życzyłam Ci wczoraj na moim blogu, ale dzisiaj również pragnę złożyć życzenia :D

  OdpowiedzUsuń