środa, 18 lipca 2012

Książki wakacyjne + kilka bardzo ważnych informacji

Zacznę od tego, że już wróciłam z Malty.. Strasznie szybko zleciały mi te 3 tygodnie. Teraz zatrzymałam się na kilka dni w Austrii. Chodzę po górach, pływam i stwierdzam, z przykrością nie mam czasu na czytanie. Dodatkowo, kiedy wrócę w sobotę do Polski, resztę wakacji spędzę u mojej babci na wsi,  gdzie nie mam dostępu do Internetu. Nie, nie chce kończyć przygody z blogowaniem..  Po, prostu chce Was poinformować, że z przyczyn "technicznych" na pewno posty nie będą dodawane na bieżąco. Jedynym motywującym faktem jest to, że u mojej babci czytam baaardzo dużo książek, bo w pobliskim miasteczku jest mała, lecz pełna nowości biblioteka :)
Ostatnimi czasy, poszperałam trochę w księgarni internetowej i znalazłam parę pozycji, które  moim zdaniem idealnie nadają się na wakacje :) 1. "Opowieści grozy wuja Mortimera" Chris Priestle
Opowieści grozy wuja Mortimera - Priestley Chris

Wuj Edgara mieszka w starym domu za lasem. Chłopiec jest pewien, że gdy biegnie do niego ścieżką przez zarośla, wiejskie dzieciaki obserwują go ukryte wśród drzew, ale nie zamierza okazywać strachu.
Pewnego dnia wuj Edgara opowiada mu kilka niesamowitych historii, a na dowód, że każda z nich zdarzyła się naprawdę, pokazuje niezwykłe eksponaty: maleńką laleczkę, pozłacaną ramę, stary mosiężny teleskop… Jak wuj Mortimer wszedł w posiadanie tak ponurej kolekcji przedmiotów, na których ciąży straszliwa klątwa?
Nie ma czasu na odpowiedź. Edgar musi wrócić do domu przed zapadnięciem zmroku… ale może odpowiedzi czają się właśnie W CIEMNYM LESIE?


2 "Anna we krwi" Blake Kendare
Anna we krwi - Blake Kendare
Cas Lowood odziedziczył po ojcu niezwykły zawód: zabija umarłych. 
Ojciec chłopaka został w makabryczny sposób zamordowany przez ducha, którego sam miał uśmiercić. Teraz, uzbrojony w sztylet athame, Cas podróżuje po całym kraju ze swoją matką-czarownicą i potrafiącym wyczuć obecność zjaw kotem. Razem śledzą wątki lokalnych legend, próbując wyplenić co bardziej niebezpieczne upiory ze świata. Gdy przybywają do kolejnego miasta w poszukiwaniu ducha nazywanego przez mieszkańców Anną we Krwi, Cas nie spodziewa się niczego odbiegającego od normy: chce zjawę wyśledzić, zdybać, zabić. Zamiast tego spotyka obłożoną klątwą dziewczynę, istotę z jaką nigdy przedtem się jeszcze nie mierzył..


3. "Upadli" Kate Lauren
Upadli - Kate Lauren
Odkąd pamiętam, widziałam cienie, mroczne kształty... 
Były tam w noc pożaru.
Czasami myślę, że tylko anioł stróż może mnie ochronić,ale nigdy nie wierzyłam w anioły, dopóki nie poznałam Jego..


4."Szewc z Lichtenrade" Andrzej Pilipuk
Szewc z Lichtenrade - Pilipiuk Andrzej
W przededniu I wojny światowej doktor Skórzewski zostaje wplatany w kuriozalną aferę szpiegowsko-ornitologiczną. Antykwariusz Robert Storm otrzymuje dziwaczne zlecenie odnalezienia narzędzi zrabowanych w czasie okupacji przez szewca-nazistę. A archeolog Tomasz Olszakowski użerając się z nieuczciwymi inwestorami, przyjmie pomoc lapońskich szamanów. 
W zbiorze nie zabraknie też rozważań, co by było gdyby. Wyobraźcie sobie świat gdzie Hitler i Goering zamiast niewolić narody Europy zmagają się z wysokością czynszu i administratorem przytułku, a dilera morfiny doktora Mengele tropi konkurencja - żydowska mafia. 

7 komentarzy:

 1. Zazdroszczę takiej biblioteki ;) Chętnie przeczytałabym serię Upadli.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na Malcie zapewne bardzo fajnie było:) Anne we krwi bardzo chętnie bym przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 3. miłego czytania ;D
  chętnie sięgnęłabym po trzy pierwsze, jednak ostatnia to raczej nie moje klimaty

  OdpowiedzUsuń
 4. W takim razie przyjemnych wakacji i wspaniałych lektur. Pilipiuka również chętnie bym przeczytała. No i "Annę we krwi".

  OdpowiedzUsuń
 5. 3. czytałam a reszta mnie ciekawi bardzo ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Anna we krwi" pozycja, którą chcę przeczytać od baaaardzo dawna. ;))

  OdpowiedzUsuń