czwartek, 27 lutego 2014

Dreams'owa półeczka, czyli informacje prosto od wydawnictwa! #6

Witajcie Kochani, 
Dzisiaj szybki post z zapowiedziami. Mam nadzieję, że się nie pogniewacie, za taką ignorancję z mojej strony i zapoznacie się z treścią, jaką przygotowało dla Was wydawnictwo Dreams. Bo dziś to właśnie ich książki będą na tapecie! Zaprezentuję Wam 3 lektury- 2 dla dzieci, jedna dla młodzieży. Ja skuszę się na młodzieżówkę, bo tematyka mnie ciekawi. Zresztą zobaczcie sami!

"Dopóki śpiewa słowik" Antonia Michaelis, premiera: 7 marca
Jari ma osiemnaście lat i w porównaniu z najlepszym przyjacielem, Mattim, jest nieporadny w kontaktach z dziewczętami. Nic dziwnego. Żył dotąd w uporządkowanym świecie stałych norm i krochmalonych koszul – brakuje mu doświadczenia. To wszystko zmienia się, gdy spotyka Jaschę. Ta wywierająca niezwykłe wrażenie dziewczyna prowadzi go ze sobą do domu w samym środku leśnej pustelni. Tam Jari odkrywa świat piękna, finezyjnych ornamentów i zmysłowego upojenia. Ale wkrótce okazuje się, że Jascha skrywa pewną tajemnicę. I że za pięknymi złudzeniami kryje się porażająca prawda. Dom na odludziu. Błądzący wędrownik. Las, skrywający zbyt wiele grobów. I niebezpieczeństwo, które wychodzi poza granice wyobrażeń.


 "Grzywą malowane" Agata Widzowska - Pasiak, premiera: 28 lutego
Kontynuacja powieści "Koń na receptę”.
Kolejne przygody Jagody i grupy dzieci, spędzających wakacje w Dąbrówce, widziane oczami nowej bohaterki, Gai.
W okolicy dzieją się niezwykłe rzeczy: inwazja królików, podejrzane ucieczki koni i innych zwierząt gospodarskich, dziwne malunki na murach Starego Młyna, muzyka dobiegająca z lasu i przemykająca postać Czarnego Maxa. To tylko niewielka część pasjonujących wydarzeń, które sprawiają, że dzieci ponownie jednoczą siły, aby rozwikłać tajemnicę białej klaczy i kolorowych koni.
 
 
"Gapiszon i wędzone morze" Bohdan Butenko, premiera: 28 lutego
Kolejne przygody Gapiszona, jednego z najsłynniejszych polskich bohaterów komiksowych, którego wiele perypetii adaptowanych było przez Telewizję Polską w paśmie Wieczorynki. Tym razem Gapiszon poszukuje wędzonego morza, marząc o wielkich połowach!
Wędzone morze? Gdzie to jest?... Spytaj Gapiszona!

4 komentarze:

 1. Jak mus, to mus, ostatnio na co drugim blogu ukazał się ten wpis :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo chcę poznać "Dopóki śpiewa słowik". Z niecierpliwością czekam na 7 marca!

  OdpowiedzUsuń
 3. Na dopóki śpiewa słowik może się skuszę,ale na razie jakoś nie mam na nią ochoty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Często spotykany wpis :D Dopóki śpiewa słowik - ta pozycja najbardziej mnie ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń