sobota, 16 czerwca 2012

"Bez Skazy" Sara Shepard


 
"Bez Skazy" jest drugim tomem popularnej serii Pretty Little Liars. Powieść jest kontynuacją " Kłamczuch" [recenzja].
Stało się, znaleziono ciało Alison i okazało się, że wszystkie dziewczyny dostają sms'y z groźbami. Aria, Emily, Hanna i Spencer są przerażone. Miały nadzieję, że nadawcą wiadomości była Alison, ale przecież ona nie żyje, a dziewczyny dalej czytają tajemnicze teksty.
Przyjaciółki ciągle rozmyślają o sprawie Jenny. W mieście zjawia się Toby, brat poszkodowanej, który jest jak czarny kot - zawsze zwiastuje nieszczęście...
Tak było i tym razem. Życie czterech dziewczyn rozpada się na drobne kawałki, zupełnie jak rozbite szkło. Mają wrażenie, że A. steruje ich życiem. Muszą połączyć siły, aby zwalczyć swojego wroga. Ale, czy będą w stanie sobie zaufać ?
Ich podejrzenia padają na pewną osobę. Kiedy, zaczynały być pewne, że odkryły tożsamość A. ich podejrzany popełnia
samobójstwo,  a one nadal są nękane obraźliwymi wiadomościami.Patrząc na tę powieść trzęsły mi się ręce, bo chciałam się dowiedzieć kim jest A. Owszem, wiedziałam, że jest kilka części i w tej powieści na pewno nie dowiem się o wszystkim, ale liczyłam, że chociaż będę w stanie połączyć fakty. Nie udało mi się ! Autorka w tak wspaniały sposób napisała tę książkę, że chyba żaden czytelnik nie jest w stanie się dowiedzieć kim jest A. Autorka, tak jak w "Kłamczuchach" pokazała, że ma swój własny styl. Tempo akcji, troszeczkę zwolniło, jednak cały czas trzyma w napięciu. Przygody bohaterów, tak samo barwne jak i w pierwszej części, jednak autorka pokazuje nam pikantne szczegóły z życia dziewczyn. Największym plusem jest oczywiście fabuła, za którą Sara Shepard powinna dostać Nobla :). Jedynym minusikiem jest zachowanie Emily, która swoją nieumiejętnością podejmowania decyzji, lekko mnie zdenerwowała.
Książka zachęciła mnie do przeczytania trzeciej części. Niestety, prawdopodobnie przeczytam ją dopiero po wakacjach, więc będę musiała pożegnać się z bohaterkami na 3 miesiące :(.

MOJA OCENA :
9/10


Mam jeszcze dla was piosenkę,  w której się zakochałam :) East West Rockers - Kawałek Szczęścia..
Muzyczka

11 komentarzy:

 1. Mam zamiar kiedyś sięgnąć po tę serię, skoro wszyscy tak chwalą ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na wakacjach będę czytać całą serię. Pozdrawiam :) dodałam do obserwowanych

  OdpowiedzUsuń
 3. ja mam inne czytelnicze plany na wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę się wziąć za pierwszy tom :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza część mimo, dość mało oryginalnej fabuły, wciągnęła mnie. Z drugim tomem tego cyklu z pewnością wkrótce się zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To jest właśnie najgorsze w tej serii, już myślisz że wiesz kim jest A. a za chwilę okazuje się że to na 100% ktoś inny. Czytałam 3 części, myślę że wrócę do nich gdy cała seria będzie dostępna w Polsce ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie czytałam żadnej części, lecz tak kocham serial, że z pewnością zabiorę się również za książki ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsza część wciąż przede mną, może uda mi się przeczytać ją w wakacje ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piosenka jest świetna!
  A co do książki... Wszędzie widzę tą serię i aż nosi mnie, by poinformować bibliotekarza o niej ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. Mimo wielu pochlebnym opinii dla serii, ja nie mogę się przekonać.

  OdpowiedzUsuń