poniedziałek, 28 maja 2012

"Scarlett" Barbara Baradi


  Nota od wydawcy :
Scarlett ma szesnaście lat i właśnie przeprowadziła się do Sieny.  Zostawiła za sobą wakacje, swoją najlepszą przyjaciółkę i  kiełkującą miłość do Matteo… W nowej szkole poznaje Umberto, który od razu okazuje jej zainteresowanie, jednak Scarlett odkrywa, że jej koleżanka z ławki Caterina jest w nim skrycie zakochana.  Co wybrać: miłość czy przyjaźń? Odpowiedź przychodzi sama podczas szkolnego koncertu, kiedy na scenę wchodzi chłopak o oczach jasnych jak lód i ich wzrok spotyka się w tłumie. Mikael, basista zespołu Dead Stones, pojawia się przy niej w najbardziej niespodziewanych momentach, by za chwilę zniknąć, a Scarlett nie potrafi oprzeć się jego magnetycznemu spojrzeniu.
Jednak Mikael jest zbyt piękny i zbyt niezwykły, by mógł być prawdziwy: tylko Umberto zdaje się znać jego sekret, lecz nie udaje mu się ostrzec Scarlett…
Niedługo potem  w szkole ma miejsce niewyjaśnione morderstwo, a Scarlett pada ofiarą przerażającego ducha o płonących oczach.
Kim naprawdę jest Mikael? Jej aniołem stróżem czy prześladującym ją demonem? "Scarlett" jest powieścią z gatunku paranormal- romance , które ja nazywam " zmierzcho podobnymi".Pewnego dnia szesnastolatka o imieniu Scarlett przeprowadza się do Sieny. Jest nieśmiała, więc obawia się, że w nowej szkole nie znajdzie nowych przyjaciół... Niepotrzebnie. Od pierwszej minuty pobytu w nowej szkole, zaprzyjaźnia się z 2 dziewczynami : Cateriną i jej koleżanką. Na swojej drodze napotyka też licznych adoratorów : Umberto i tajemniczego Mikaela. O ile w Umberto jest zakochana (początkowo) po uszy, o tyle na widok Mikaela dostaje palpitacji serca..
Jej towarzyszem w razie problemów jest Eduardo - przystojny, aczkolwiek żonaty bibliotekarz.Jak to w tego typu książkach, głównym problem są sprawy sercowe. Tak też jest w " Scarlett". Jednak, w tej powieści spotykamy także wątek kryminalny.


Zabito Eduarda...

Życie Scarlett komplikuje się coraz bardziej..


Pod swoją opiekę, bierze ją Mikael..

Jej anioł stróż czy demon ? ...Powieść " Scarlett" jest jak wiele innych... Mimo to, ma w sobie coś co do niej przyciąga. Niska cena? Tajemnicza okładka ? Mnie przyciągnęła nota od wydawcy. Książkę polecam każdej nastolatce. Osobiście, uważam, że jest straasznie wciągająca i już zamówiłam drugą część :).MOJA OCENA :
8,5/10

11 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Przeczytaj :) Na pewno nie pożałujesz ! ;)

   Usuń
  2. ja natomiast się nie skuszę gdyż nie przepadam za książkami jak to określiłaś " zmierzcho podobnymi.

   Usuń
  3. Faktycznie, niektórzy takich książek nie lubią. Ale, na tym blogu będą recenzje praktycznie z każdego rodzaju literatury, więc wpadaj częściej. Na pewno znajdziesz coś dla siebie ! :)

   Usuń
  4. obiecuję będę wpadać.

   Usuń
  5. Dziękii, ja na woim blogu też będę częstym gościem ! :)

   Usuń
 2. Umieram, umieram aby położyć moje ręce na tej książce. Wydaje się ciekawą pozycją pomimo już tylu książek zawierających demony etc. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka, mimo że ( tak jak napisałaś) jest jedną z wielu z gatunku paranormal romance jest wyjątkowa i straasznie wciągająca ! ;) Jeżeli lubisz książki z tego gatunku, gorąco polecam ! :)

   Usuń
 3. Chyba jest niezła, taka pełna tajemnic.

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie mam tą książkę na półce i czeka na swoją kolej. Mam nadzieję, że mnie też tak wciągnie :)Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam ją, nawet dwie części i rzeczywiście jest warta przeczytania. Ale.. nie była aż taka dobra, ponieważ teraz nie do końca przypominam ją sobie. Jakieś przebłyski mam, ale to tyle.. :P

  OdpowiedzUsuń